Bazén z termobloků a těžké fólie

Bazény z termo-bloků ISOSTONE a těžké fólie se vyznačují opravdu dlouhou životností a také dokonalým vzhledem. Bazén je možno postavit v jakémkoliv tvaru a rozměru. Také schodiště do bazénu lze zhotovit přímo podle přání zákazníka. Konstrukce bazénu je zhotovena ze speciálních extrudovaných tvárnic s výtečnou izolační schopností a vysokou odolností proti stárnutí. Tvárnice tvoří formu pro beton C25/30 s ocelovou výztuží. Po vylití jádra vznikne pevná železobetonová stavba opatřená vynikající izolací. Bazénové těžké fólie jsou díky zesílení textilním materiálem mimořádně odolné vůči protržení a mají antimikrobiální vlastnost. Těžké folie jsou vhodné pro soukromé bazény i veřejná zařízení, pro krytá i venkovní koupaliště, pro nově budovaná zařízení i sanace. Schodiště v bazénu je také vyvařeno těžkou fólií. Nášlapy mohou být opatřeny protiskluzem v barvě fólie, nebo lze odlišit jinou barvou. Tento typ bazénu může být osazen skimmerem, nebo přelivovým žlabem.

Keramické bazény Compass

Fakta o keramických bazénech: jedinečná originální a patentovaná keramická technologie na světě, více než 70 tisíc prodaných bazénů, 30 let výzkumu a zkušeností v Australii a USA. Tato na českém trhu již dobře známá značka bývá zárukou kvality a dokonalého vzhledu. Konstrukci bazénu tvoří dvě vrstvy laminátu a keramické jádro. Povrchová ochranná vrstva Crystite optimálně chrání pod ní ležící vrstvu barvy před povětrnostními vlivy. Kromě toho jsou v ní zabudované speciální pigmenty, které dodávají bazénu překrásný trojrozměrný vzhled. Některé typy těchto bazénů jsou osazeny kapsou pro roletu. Bazény Compass jsou opravdu pro náročného zákazníka a tomu odpovídá také jejich cena.

Sklolaminátové bazény Balarepo

Převážná většina bazénů má vlastní schodiště a relaxační lavici. Bazény jsou vyráběny z polyesterové pryskyřice vyztužené skelným vláknem. Tento materiál je všeobecně známý jako laminát, nebo sklolaminát. Bazény mají vysokou odolnost proti případnému poškození či proražení. Jedná se o dražší bazén s pěkným vzhledem a dlouhou životností. Velkou výhodou je granitový povrch bazénu s 3D efektem v mnoha barevných odstínech. Nevýhodou je naopak pevně daný tvar a velikost typizovaných bazénů. U levnějších typů laminátových bazénů je nevýhodou nízká stálobarevnost a bazén tak vlivem chloru a UV záření bledne. Bývá pravidlo, že čím tmavší barva, tím větší riziko vyblednutí. Pokud si však připlatíme za kvalitní bazén s granitovým povrchem (3D efekt), získáme stálobarevný kvalitní povrch se vzhledem srovnatelným s dražším bazénem keramickým. Další výhodou je, že sklolaminát nepracuje vlivem tepla, tak jako bazén plastový a proto se jeho konstrukce nevlní a zůstává stále rovná.

Jak se zorientovat v zařízeních pro filtraci a desinfekci vody v bazénu

Filtrace

Každý zapuštěný bazén má svoje filtrační zařízení. Většinou se jedná o pískové filtrační zařízení, které se skládá z čerpadla, nádoby na písek a z ovládacího šesti-cestného ventilu, který může být manuální, nebo pro náročné automatický.

Úprava vody

Dalším důležitým prvkem je zařízení pro úpravu vody v bazénu. Většinu bazénů upravujeme pomocí chloru. Pokud někdo bude tvrdit, že pomocí UV lampy nebo ionizace nahradíte chlor, tak nebude mluvit úplnou pravdu (nahradí pouze 80 %). Podobné je to i u dnes velice módní slané vody. I toto zařízení ošetřuje vodu pomocí chloru. Existují však zařízení, které chlor k desinfekci nepotřebuje. Jedná se například o zařízení dávkující peroxid vodíku. Provoz bazénu je tak úplně bez chloru, ale musíme počítat s vyšší spotřebou chemie a tedy s dražším provozem.

Zařízení na úpravu vody

Poloautomatický dávkovač chloru – je vlastně nádoba na pomalu rozpustné chlorové tablety. Regulaci provádíme ovládacím kolečkem se stupnicí od jedné do pěti. Jedná se o jednoduché levné zařízení. UV lampa – ošetřuje vodu pomocí UV záření a je schopna nahradit až 80 % chloru. Zařízení pracuje automaticky se spuštěním filtrace. Ionizátor – Pracuje na bázi uvolňování iontů mědi, stříbra a zinku. Je schopné nahradit až 80 % chloru. Úprava slané vody – úpravou slané vody elektrolýzou dochází k uvolňování volného chloru a tak dochází k okamžité desinfekci vody. Zařízení dělíme na poloautomatické, nebo automatické. U poloautomatického zařízení je nutné manuálně regulovat chlorování podle naměřených hodnot na testeru. Automatické zařízení dokáže pomocí sond měřit ORP a PH vody v bazénu a podle toho spouštět elektrolýzu a srovnávat PH. Pokud se rozhodnete pro slanou vodu, je lepší nahradit nerezové části bazénu plastem, nebo titanem.
Na trhu jsou samozřejmě i filtrační čerpadla vhodná pro slanou vodu. Automatické dávkování chemie – automatické zařízení, které dávkuje chlornan sodný a pH-minus. Hodnota vody je měřena sondami pH a ORP. Zařízení může být rozšířeno o dávkování flokulantu. Pro veřejné bazény, nebo pro náročnější zákazníky existuje zařízení, které měří kromě PH a ORP ještě volný chlor. Toto zařízení může mít ještě měření teploty vody a výstup pro PC.  Automatické dávkování peroxidu vodíku – dávkuje peroxid pomocí časovače a srovnává PH pomocí PH sondy. Zařízení pro úpravu vody Magnapool: elektrolýza vody s obsahem minerálů a regulace PH pomocí PH sondy.

Máte zájem o prohlídku bazénu nebo potřebujete poradit?